Dlaczego lego super mario uważane jest za jedną z nowocześniejszych kolekcji w ofercie Lego? Bo poza świetnie zrównoważonym połączeniem elementów, które nie tylko zapewniają najmłodszym rozrywkę, ale i ich edukują, posiada interaktywne dodatki. A te ostatnie sprawiają, że zabawki z tej serii są po prostu interesujące dla maluchów. A jeśli coś jest według nich ciekawe, to będą się tym regularnie bawić, a przy okazji rozwijać zdolności poznawcze. Co zatem powinniśmy wiedzieć o Lego Super Mario?

Interaktywne zabawki

W skład Lego super mario (świetna zabawa) nie wchodzą wyłącznie standardowe klocki, ale też i interaktywne figurki przedstawiające najważniejszych bohaterów opowieści. Z racji na szerokie możliwości takich figurek, dzieci bez trudu wcielą się w swoje ulubione postacie czy będą bawić się w odgrywanie i przeżywanie najlepszych scen z tytułowej gry. Jednak w tym przypadku fabuła nie jest żadnym ograniczeniem. Jeśli twoje dziecko nigdy nie grało w Super Mario to nic straconego. Zestawy są tak skonstruowane, aby rozbudzić w maluchach jak największą kreatywność i chęć eksperymentowania. A wychodzenie poza schematy wymusza na nich użycie wyobraźni. Takie działanie w dłuższej perspektywie pozytywnie odbija się na rozwoju dziecka i poszerza jego zdolności spostrzegawcze czy koordynacyjne.

Zabawa dla najmłodszych

Lego Super Mario to perfekcyjna zabawa dla najmłodszych. Nie wiesz, co kupić swojemu dziecku na prezent? A może martwisz się, że nie poradzisz sobie z gromadką maluchów, nad którymi chwilowo spoczywa twoja odpowiedzialność? Przedstaw im jeden z zestawów Super Mario, a zajmą się nim na długie godziny. Dodatkowym plusem kolekcji jest to, że wszystkie zestawy są ze sobą zgodne, co ułatwia mieszanie ich ze sobą czy też łączenie w jedną, większą całość. Z takiego obrotu spraw na pewno zadowoleni też będą kolekcjonerzy, którzy lubią uzupełniać swoje zbiory w stu procentach. Lego Super Mario to jedna z lepszych serii edukacyjno-rozrywkowych, która w niewymuszony sposób rozwija w dziecku praktyczne cechy.